KONUŞAN ÇİÇEKLER SAYFASI-1


Herkese merhaba,

Bu sayfayı çoktandır unutmuşum. Gelmişken çok zaman önce çektiğim resimleri eklemek istedim. Boncuk iğne oyası ile ‘Midye Küpe’ yapılışının  bir kaç resmi var, belki ilgilenen olur diye buraya koydum.. Boncuklu işleri fotoğraflamak,  parlamasından dolayı çok güç.   Elimde kalan en net resimleri  ekledim..Son yaptığım  iş ,yine boncuk iğne oyası . Fakat, öyle çok parlama olmuş ki ben yaptığımı beğenmedim ve çoğunu sildim..

Eski sayfalarımı seviyorum ve silmekte istemiyorum.Eskiden buralara  gerçekten çok emek vermiştim…. Son yıllardaki olumsuz örnekler hepimizi olduğu gibi beni de soğuttu buralardan, toparlanmaya gayret etsek ne fayda ki… Her gün acı bir haber duyuyoruz. Sadece, ne yıllarmış be diyorum….Yazık, çok yazık geleceğimize…Sevgiler.

DSCF6516

Yukarıda ki resimleri tek tek anlatmak dan ziyade boncuk sayıları birer şablondur.Yeter ki uygun ipi ve boncuğu  ayarlayın. En küçük kum boncuğu ile çalışmak daha başarılı oluyor. Ben bir çok küpe modellerini çıkardım  İnstagram sayfamda bulabilirsiniz daha önceki  modelleri https://www.instagram.com/sibelincicekleri/

PROFİLİ

Yaprakların etrafına geçirdiğimiz ipi iki kat yapıp ve son kısımda  ipin ucunu hafif çekerseniz yaprağa işlerken şekil vermiş olursunuz.Kenar sarması her bir yaprakta en önemli detaydır bence.

Yaprakların etrafına geçirdiğimiz ipi iki kat yapıp ve son kısımda ipin ucunu hafif çekerseniz yaprağa işlerken şekil vermiş olursunuz.Kenar sarması her bir yaprakta en önemli detaydır bence.

DSCF5353DSCF5357DSCF5370DSCF5373DSCF5378DSCF5379sibelin çiçekleriEn basit şekliyle resmettim.Hiç bilmeyenler, iplikle düğüm atmayı ilk önce bir bez üzerinde defalarca yapmalı.İpliğe kumanda etmek ilk zamanlar zor gelir,fakat alıştıkça çok kolay olduğunu göreceksiniz.Çiçeğin yapraklarını ister büyük tutun,ister küçük.Sayılarla oynarsanız istediğiniz tarzı elde edersiniz.

Başlangıçta ben beşli fıstık yaptım,sizler üçlüden de borusunu yapabilirsiniz.Her bir boruya üç yaprak yaptıktan sonra iç içe takarak boyutlu çiçekler olur.Dıştan içe doğru yaprağın içindeki sayıları küçülsün ki,çiçek formunu elde edelim.Aşağıdaki Amaril çiçeğe dikkatli bakın,iç içe geçmiş yapraklardan oluşuyor.İçindeki beyaz ve yeşil kısımlarda sonradan ortaya takılıyor.Bu Amarilin içini çift iğne giderek denedim.Yani beyazı sonradan takmama gerek kalmadı.Onuda ileriki sayfalarda göstereceğim.Şimdilik bu basit anlatım metodu umarım işinize yarıyacak.

Hep bu  başlangıç, çiçekte  böyle devam edecek.Başlamayı bildikten sonra artık istediğimiz çiçeği konuşturabiliriz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s